آموزش رنگ آمیزی ساختمان

  اصول نقاشی و رنگ آمیری ساختمان

اصولاً جهت آموزش رنگ آمیزی ساختمان ابتدا بایستی ابزار کار لازم آماده باشد از قبیل :

قلم ،غلطک ، تینر، سنباده ، کاردک وسایر ابزار آلات لازم .  قبل از هر کار سطح مورد نظر بایستی صاف باشد و ابزار صیقلی کردن آن سنباده می باشد .  مرحله اول برای مقابله با ترک در نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان از روغن های زیر کار استفاده می شود .  پس از این مرحله نوبت به بتونه کشی بر روی دیوار رنگ روغنی میرسد که می تواند بسته به نوع کار یک دست باشد تا به طور کامل فرورفتگی ها گرفته شود . جهت چسبندگی رنگ اصلی شروع به آستر زدن می نماییم و پس از گرفتن موج ها و لکه ها توسط بتونه بار دیگر سنباده میزنیم تا رنگ نهایی بسیار با کیفیت و عالی شود .

آموزش رنگ آمیزی ساختمان

آمورش رنگ آمیزی ساختمان و دکوراسیون داخلی

آماده کردن رنگ جهت آموزش رنگ آمیزی ساختمان یکی از اصول مهمی است که باید توجه فراوانی به آن شود چون ممکن است رنگ مورد نظر بسیار رقیق  و در نهایت غیر قابل استفاده شود .

یک نقاش ساختمان ماهر ابتدا نوع رنگی که قرار است در رنگ آمیزی ساختمان به کار ببرد را مشخص کند ، رنگ را در یک ظرف خالی بریزید و آن را توسط تینر به مقدار دلخواهی که میخواهید رقیق کنید . در حرکت قلم مو توجه شود که حرکات منظم و عمود بر هم باشد تا رنگ خانه در دکوراسیون داخلی یکنواخت گردد . بهتر است نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان از سقف ها شروع شده و سپس نوبت به دیوار ها برسد و برای زمان شروع تغییر در دکوراسیون داخلی فصل تابستان زمان خوبی جهت تغییردر رنگ منزل شما می باشد چون با باز گذاشتن درب ها به سریع خشک شدن رنگ کمک فراوانی  می‌کنید .

آموزش رنگ آمیزی ساختمان

دقت نمایید که  قلم مو خیلی داخل رنگ فرو نرود برای این کار حدوداً پنج سانتیمتر کافی است تا از هدر رفتن رنگ و کثیف شدن کناره های قوطی رنگ جلوگیری شود . در شستن قلمه رنگ نیز می توانید از تینر یا حلالهای مشابه  کمک بگیرید تا خشک نشود چون قرار است در مرحله بعدی نیز بتوانید از قلم مو  برای رنگ آمیزی خانه خود استفاده کنید .


برچسب ها :
موضوع :
ارسال شده در ۱۷ آبان ۱۳۹۶