رنگ روغنی

رنگ روغنی از جمله رنگ های قدیمی به شمار می رود و امروزه جهت رنگ آمیزی فلزات و درب و پنجره ها گزینه خوبی می باشد و می توان جهت جلوگیری از زنگ زدگی در آستر کار استفاده کرد . انواع رنگ روغنی شامل موارد زیر می باشد :

۱ – روغنی براق   ۲ – روغنی مات  ۳ – روغنی نیمه مات  ۴ – رنگ استخری

نقاشی ساختمان

رنگ روغنی

 

موارد مصرف رنگ روغنی

در دو نوع مات و براق قابل عرضه می باشد و با ترکیب این دو نوع از رنگ میزان براق بودن با توحه به نظر مشتری بدست می آید این رنگ ها داخل قوطی های فلزی نگهداری می شود . برای رنگ آمیزی سطوحی مانند سقف و دیوار های دارای ناهمواری و موج از رنگ مات و دیوار ، سقف سرویس ها و آشپرخانه معمولا از رنگ روغنی نیمه براق استفاده می شود و به راحتی توسط مواد شوینده و آب و دستمال می توان گرد و لکه را از روی دیوار پاک کرد . توجه شود که حلال رنگ روغنی تینر است .

نقاشی ساختمان

قیمت رنگ روغنی

جهت رنگ آمیزی ۴ متر مربع ، یک کیلو رنگ روغنی لازم می باشد . هزینه هر متر مربع با توجه به درخواست مشتری متغیر می باشد و جهت اطلاع از قیمت نقاشی ساختمان با شماره های گروه پیمانکاری هرم سان یا از قسمت مشاوره رایگان تماس حاصل فرمایید . گروه هرم سان آماده ارائه هر گونه خدمات در خصوص رنگ آمیری ساختمان ، کاغذ دیواری ، رنگ کنیتکس ، مولتی کالر ، اکرلیک به مشتریان گرامی در استان تهران و کرج (البرز) می باشد .

رنگ روغنی درب و پنجره

جهت اجرای رنگ روغنی درب و پنجره قبل از هرگونه کار ابتدا از ضد زنگ مناسب استفاده شود . نقاشی درب ها مشکل تر از دیوار می باشد و از حساسیت بالایی برخوردار می باشد به طوری که حرکت دست ها ثابت می باشد .برای رنگ درب به صورت چند رنگ متفاوت بایستی صبر کرد تا رنگ قبلی به طور کامل خشک شده و لغزش رنگ قبلی باعث مخلوط شدن با رنگ جدید نشود . همچنین توجه شود قاب درب تیره تر از رنگ سطح اصلی درب انتخاب شود تا زیبایی آن را بیشتر جلوه دهد .

برای پر کردن سطوح کنده شده و ناهموار از بتونه مناسب قبل از رنگ آمیزی به کار برده شود و دیوار یا سطح مورد نظر توسط ابزار مخصوص به صورت صاف و هموار آماده نقاشی می شود .

نقاشی ساختمان

اصول نقاشی ساختمان

۱ – استفاده از روغن زیر کار

۲ – ماستیک و بتونه

۳ – استفاده از سمباده روی بتونه

۴ – اجرای رنگ آمیزی

۵ – لکه گیری توسط بتونه

۶ – استفاده مجدد از سمباده

۷ – رنگ رویه با غلطک یا قلم

تفاوت در قیمت هر متر مربع نقاشی ساختمان در شرکت های رنگ آمیزی مختلف به علت رعایت نکردن اصول صحیح و مراحل رنگ آمیزی مانند نکشیدن سمباده و یا استفاده از رنگ نا مرغوب است .