نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان

نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان دارای اصول و یک سری روش هایی می باشد که دانستن آن ها کمک فراوانی به رنگ آمیزی خانه شما خواهد کرد . شما همواره می توانید با رعایت کردن نکات رنگ آمیزی منزل و کمک گرفتن از یک رنگ کار ماهر به خوبی پروژه خود را به اتمام برسانید.

مراحل نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان

۱ – آگاهی از تمیز بودن سطح مورد نظر                                  

۲ – آغشته کردن روغن الیف                                                                                                        

۳ – مرحله انجام بتونه

۴ – کشیدن سمباده بر روی ناهمواری ها                                                                      

۵ – اجرای آستر اول

۶ – گرفتن لکه ها                                                                                         

۷ – سمباده مجدد

۸ – مرحله آستر دوم

۹ – رنگ رویه

سنباده کشیدن روی سطوح دارای عیوب کاملا ضروری می باشد.برای این کار و یک نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان با کیفیت ابتدا از صاف بودن سطح مورد نظر اطمینان حاصل شود برای همین سطح کار نیازمند سنباده خواهد بود.یک نقاش حرفه ای قبل از رنگ اصلی از پرایمر رنگی جهت کاهش تعداد دفعات نقاشی دیوار و سقف استفاده می کند.همچنین یاد آور می شویم برای جلوگیری از نفوذ رنگ به کف ساختمان رنگ شده پوشش های مناسب به کار گزفته شود.سپس با اتمام رنگ آمیزی سقف ها رویه دیوارها قابل رنگ زدن خواهد بود و در نهایت غلطک رنگ در مرحله پایانی تمیز شود.

نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان

نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان

انتخاب نوع رنگ های ساختمانی در نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان

نوعی از رنگ های ساختمانی توسط آب حل می شوند که منجر به خشک شدن سقف و دیوار میشود.کاربرد اصلی این رنگ در سقف ها می باشد.برای پوشش دیوارها به کار بردن رنگ روغنی پیشنهاد می شود.

اولین کاری که برای انتخاب رنگ در نقاشی ساختمان باید در نظر گرفت انتخاب رنگ متناسب با دکوراسیون منزل و خانه می باشد.در ترکیب رنگ ها بایستی به چند نکته اساسی توجه کرد چرا که رنگ ها بر روح و روان انسان ها تاثیر بسزایی دارند همانطور که میدانید رنگ سفید ، رنگ اصلی در چیدمان خانه است که با توجه به دکوراسیون داخلی آنها را انتخاب می کنیم.

 


برچسب ها :
موضوع :
ارسال شده در ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶